2890 Tata, Kossuth tér 10-11. | Telefon: (34) 586-576 | Email: | OM kód: 201217 Régi weblap | Facebook | YouTube
Adventi hét

Adventi hét

Karácsony készül, emberek! Szépek és tiszták legyetek! Súroljátok föl lelketek, csillogtassátok kedvetek, legyetek újra gyermekek, hogy emberek lehessetek! 
Wass Albert

December első hetében tartottuk az adventi tematikus hetünket. Fontosnak tartjuk, hogy lelkileg-hitbelileg is segítsük a diákjainkat a karácsonyra való készülésükben. A hét programjai között volt közös színezés, szünetekben, szervezetten zajló páros beszélgetések, diákok zenei szolgálatával zajló dicsőítések. De a diákok arra is lehetőséget kaptak, hogy egy kicsit elvonuljanak az aulában felépített imasátorba, ahol egy imasétán vehettek részt. Nagy hangsúlyt fektettünk az egymás segítésére is és ezt különböző feladatok által gyakorolhatták a diákjaink. A hét során a teljes iskola részvételével adventi délutánt is tartottunk, ahol egy kis műsor és bizonyságtétel által gondolhattuk át, hogy mit jelent nekünk az advent, hol tartunk a lelki készülés folyamatában. Szervezőként az a tapasztalatunk, hogy a diákjaink szeretik és igénylik azokat az iskolai megmozdulásokat, ahol nem csupán saját magukra figyelhetnek, hanem egymással is jobban megismerkedhetnek. Az adventi hét mindkettőre lehetőséget adott és nagy öröm volt látni a beszélgetésekben a mosolygó arcokat vagy éppen énekelni a dicsőítő napunkon a diákok sűrűjében. Hálásak vagyunk, hogy az emberi előkészületeket Isten áldása még gazdagabbá és tartalmasabbá tette.