2890 Tata, Kossuth tér 10-11. | Telefon: (34) 586-576 | Email: | OM kód: 201217 Régi weblap | Facebook | YouTube
Tatai Református Gimnázium

SPORTEREDMÉNYEK

2019/20:

Knockdown Utánpótlás Magyar Bajnokság (karate), Budapest
Straubinger Kitti – 2. helyezés
Nemzetközi Tutti-kupa (judo), Koroncó
 Essősy Ágota (8.A) – 2. helyezés
Kyokushin karate Magyar Bajnokság, Budapest
Straubinger Kitti – 2. helyezés
B33 Kosárlabda Diákolimpia
Lippay Gábor, Illés Richárd, Molnár Gergely, Gulya Ábel – 5-8. helyezés
felkészítő: Gál Zoltán
IJKA Országos Karate Bajnokság (Szigetcsép)
Straub Csongor – küzdelem 1. helyezés, formagyakorlat 2. helyezés
Olimpiai Reménységek Versenye, kajak-kenu (nemzetközi, Pozsony)
Horváth Mátyás (10.A), Bolehradsky Szilveszter (10.B) – 14. helyezés (K2 1000 m)
33. Nemzetközi Bányász Kupa, judo
Bánky Özséb (8.A) – korosztályában és súlycsoportjában 1. helyezés

2019. Szept. 24. Megyei diákolimpia, atlétika ügyességi csapatbajnokság eredmények:III.-IV. korcsoport:
Fiú csapat:
2. hely távolugrás 4,03m (átlag): Horváth Levente, Vida Áron, Straub Csongor, Szücs Péter, Osvald Ábel
Lány csapat:
2. hely távolugrás 3,54m (átlag): Dereskei Nóra, Vastag Boglárka, Bartók Csenge, Frivaldszky Nóra
3. hely távolugrás 3,45m (átlag): Galamb Zsófia, Schamperger Ágnes, Malich Judit, Becker Kata,Taller-Balogh Bianka
3. hely súlylökés 6,0m (átlag): Dereskei Nóra, Vastag Boglárka, Bartók Csenge, Frivaldszky Nóra, Bocsi RamónaV-VI. korcsoport:
Lány csapat:
1. hely távolugrás 3,95m (átlag): Nagy Mirtill, Csordás Karola, Kolozsvári Réka, Török Eszter, Baranya Laura
2. hely távolugrás 3,66m (átlag): Molnár Lilla, Baranyai Júlia, Seper Diána, Ercsey Csenge, Végső Virág
2. hely 4x800m váltó 13:33,8: Vörös Eszter, Labossa Luca, Kolozsvári Réka, Farkas Rebeka
3. hely súlylökés 6,46m (átlag): Seper Diána, Pigai Anna, Busz Boglárka, Ercsey Csenge
3. hely svédváltó 3:04,0 : Senica Krisztina, Nagy Mirtill, Baranya Laura, Csordás KarolaFiú csapat:
2. hely távolugrás 5,03m (átlag): Tupi Gergő, Horváth Mátyás, Steczina Milán, Michl Sebestyén, Török Gergő
3. hely súlylökés 9,04m (átlag): Novotni László, Sóti Richárd, Horváth Mátyás, Török Gergő, Steczina Milán
3. hely 4x1500m váltó 20:43,5 : Pruzsinszki Bence, Horváth Mátyás, Sóti Richárd, Kövér Levente

2019.10.05. Debrecen, XVII. Református iskolák közötti atlétikai bajnokság
Eredmények:
V. korcsoport:
3. hely: Török Gergő súlylökés 9,48m
3. hely: Essősy Ágota 400m 1:15,69
3. hely: Labossa Luca 800m 3:01,07
VI. korcsoport:
1. hely: Török Eszter távolugrás 416cm
1. hely: Sóti Richárd 1500m 4:54,34
2. hely: Seper Diána 100m 15,20
3. hely: Pruzsinszki Bence 1500m 5:07,53
3. hely: Novotni László súlylökés 10,57m
3. hely: Pigai Anna súlylökés 6,02m
3. hely: Vörös Eszter 400m 1:31,54Összesített versenyeredmények:
Lány csapat 2. hely 67 pont
Fiú csapat 3. hely 74 pont
Iskolák közötti verseny 2. hely 141 pont


2018/19:


Karate Diákolimpia, országos döntő
Straubinger Kitti (11.A) – 3. helyezés
***
Sakk Diákolimpia, országos döntő
Dibusz Domonkos (9.A) – 7. helyezés
Essősy Ágota (7.A) – 13. helyezés
***
Diákolimpa, Mezei futóverseny megyei döntő

Bujáki Zsuzsanna (12.A), Fülöp Alexandra (12.B), Hadobás Titanilla (12.B),
Gyalogos Veronika (12.B) – 2. helyezés a lány VI. korcsoportban
(országos döntőbe jutottak)
Kovács Róbert (11.B), Retkes Bálint (11.B), Schrenk Máté (12.B), Szemeti
Zétény (9.A) – 4. helyezés a VI. korcsoportban
Az egyéni versenyben kiemelkedően teljesítettek: Labossa Döme (10.A),
Essősy Bánk (9.A), Szemeti Zétény (9.A), Essősy Ágota (7.A), Barta
Máté (8.A), Retkes Bálint (11.B), Flaskár Fruzsina (11.B), Kovács
Róbert (11.B)
Felkészítők: Szurcsik Gyöngyvér és Basky Péter

***

Diákolimpia, cselgáncs, országos döntő
Bánky Özséb (7.A) – 1. helyezés (diákolimpiai bajnok)


Agora kupa, ritmikus gimnasztika sportág, Szombathely
Bajcsai Zita (7.A) szabadgyakorlat és karikagyakorlat – arany minősítés

Sakk Diákolimpia, megyei döntő

Dibusz Domonkos (9.A) – 1. helyezés
Essősy Ágota (7.A) – 1. helyezés

Dibusz Domonkos (9.A), Véber Krisztián (11.B), Dibusz Dária (10.B), Essősy Ágota (7.a) – csapatverseny 1. helyezés

***

Dobos Laura 7. osztályos tanuló a Diákolimpia megyei döntőjén 100 m hátúszásban bronzérmet szerzett.

***

Flaskár Fruzsina 11.b osztályos tanuló a Csuló-Balu emlékverseny 2000 m kajakversenyén  1. helyen végzett!

***

Bödecs Pálma az országos kadett bajnokságon párbajtőrvívásban a 3.helyen végzett.

***

Straub Csongor 7.osztályos tanuló a Levélen rendezett országos karate versenyen formagyakorlatok versenyszámban 3.,küzdelemben 1. helyet szerzett.

***

Tatán a Jóka-kupa sakkversenyen Essősy Ágota (7.A) felsős lány kategóriában I. helyezést ért el.

***

2017/18:

Diákolimpia atlétika megyei döntőn nyolc tanulónk versenyzett:Madarász Áron,Mészáros Bence,Schrenk Máté,Michl Sebestyén,Novotni László,Kövér Levente,Horváth Norbert,Labossa Döme.
Eredmények:
100 m síkfutás1.Michl Sebestyén(időeredményével országos döntőbe jutott!)2.Schrenk Máté
200 m síkfutás2.Mészáros Bence
400 m síkfutás1.Mészáros Bence Madarász Áron
800 m síkfutás3.Labossa Döme
Súlylökés2.Novotni László
Távolugrás2.Schrenk MátéGratulálunk!

***

Szemeti Laborc Gellért 9.a osztályos tanuló 1. helyezést ért el Donovalyban a Honda kupa országos sílesiklóversenyen.Bödecs Pálma Gréta 10.b osztályos tanuló az országos kadett párbajtőr csapatbajnokságon tagja volt a bronzérmes tatai csapatnak.

***

Diákolimpia, mezei futóverseny megyei döntő: Horváth Mátyás 8.A – 3. helyezés (+ országos döntőbe jutott)Papp Zoé 12.C – 4. helyezés (+ országos döntőbe jutott)Essősy Bánk 8.A – 4. helyezés (+ országos döntőbe jutott)VI. korcsoportos fiú csapatunk – 2. helyezés (+ országos döntőbe jutottak)Madarász Áron, Mészáros Bence, Móricz Kristóf, Balázs ÁgostonV. korcsoportos fiú csapatunk – 3. helyezésLabossa Döme, Horváth Norbert, Schrenk Máté, Szemeti Laborc

***

Országúti Kerékpár Diákolimpia, országos döntő (Debrecen)Madarász Áron – egyéni időfutam 1. helyezés,tömegrajtos mezőnyverseny 3. helyezés: Galambos Lajos – tömegrajtos mezőnyverseny 1. helyezés: egyéni időfutam 3. helyezés,

***

 Sakk diákolimpia, országos (felnőtt) Dibusz Domonkos 8.A – 8. helyezés

***

Országos Diákolimpia:

Madarász Áron 12.b – országos duatlon diákolimpia döntő 16.hely

Szilágyi Attila 9.b – nemzetközi ifjúsági birkózóverseny 2.hely

Dibusz Domonkos 8.- országos sakk csapatdöntő 1.hely

Kiss Petra 11.b – diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely

Szabó Attila 9.b – diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely
Seres Petra 11.b – b – diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely

2016/17:

***

Diákolimpia tájfutásBacskai Máté – I. hely

***

Nemzetközi Sakkverseny (Budapest)

Dibusz Domonkos – 4. hely

***

Olimpici serdülő párbajtőr verseny (Békéscsaba)

Bödecs Pálma – 5. hely, magyar rangsorban 2. hely

***

Rózsavölgyi Emléktorna (1500 m síkfutás)

Takács Ákos – kategóriájában 1. hely

Essősy Bánk – kategóriájában 2. hely

Bujáki Zsuzsanna – kategóriájában 3. hely

***

VIII. Krisztina lány labdarúgó emléktorna

Heitz Kata, Nagy Adrienn, Teller Boglárka, Sárközi Panna, Oláh Anna,Fülöp Alexandra, Barta Viktória – ezüstérem

Felkészítő tanár: Szurcsik Gyöngyvér

***

A március 18-19-én Debrecenben lebonyolított országos Diákolimpiai úszódöntőn Heitz Kata a VI. korcsoportban 100 m gyorsúszásban a 6., Horváth Orsolya a IV.korcsoportban 100 m hátúszásban 5.,100 m gyorsúszásban pedig 3. lett. 

Gratulálunk!

***
Karate Országos DiákolimpiánStraubinger Kitti (9.A) 1. helyezést ért el! Gratulálunk! 

***

Iskolánkat a megyei diákolimpia úszódöntőin a következő tanulók képviselték:

Heitz Kata 12.b
Takács Ákos 12.a
Horváth Orsolya 9.a
Sóti Richárd 9.a
Barta Viktória 9.b
Bankós Emese 9.b
Flaskár Fruzsina 9.b
Kántor Ádám 9.bA versenyt 5 arany-és 2 ezüstéremmel zártuk.
Eredmények:
IV.kcs 100 m gyors: 1. Horváth Orsolya
           100 m hát: 1. Horváth Orsolya
           4X50 m gyorsváltó: 2. hely-
Barta Viktória, Flaskár Fruzsina, Bankós Emese, Horváth OrsolyaV.kcs. 100 m hát: 1. Sóti Richárd
VI.kcs 100 m gyors: 1. Heitz Kata
                                 2.Takács Ákos
           100 m hát: 1.Heitz Kata
Heitz Kata,Horváth Orsolya és Sóti Richárd biztos résztvevői a Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőnek.
Gratulálunk!

***

11.22-én az edzőtáborban került megrendezésre a IV. korcsoportos kistérségi úszódöntő, amelyen 5 tanulónk indult és valamennyien aranyérmet szereztek.
100 m gyorsúszás: 1. Horváth Orsolya 9.A                             1. Kántor Ádám 9.B
100 m hátúszás: 1. Horváth Orsolya 9.A
100 m mellúszás: 1.Barta Viktória 9.A
4X100 m gyorsváltó: 1. Horváth Orsolya                                   Barta Viktória                                   Flaskár Fruzsina                                   Bankós Emese
Gratulálunk!

Diákolimpia országos döntő úszás:
Horváth Orsolya 9.A : 100 m gyors 1.hely                                 100 m hát    6.hely

Sóti Richárd 9.A: 100 m gyors 6.hely                          4X50 m gyorsváltó 2.hely

Gratulálunk!

Karate:
Straubinger Kitti kvalifikálta magát az U16-U22 Európa Bajnokságra. Gratulálunk!

***

Takács Ákos 12.A osztályos tanulónk a Balassagyarmaton megrendezett duatlon országos diákolimpiai döntő és országos minősítő versenyen első helyen végzett.Gratulálunk!

***

Megyei triatlon verseny – I. helyezés. Iskolánk csapatának tagjai:

Kántor Ádám (9.B) úszás, Galambos Lajos (11.B) kerékpár,

Takács Ákos (12.A) futás (Felkészítőtanár: Szurcsik Gyöngyvér)

***

Kalocsa kupa tájfutó verseny – III. helyezés

Gillich Dóra (11.B)

2015/16:

Atlétika Megyei Diákolimpiai döntő eredményei:egy versenyszámban indult:
Retkes Anett-magasugrás (140 cm) 3.hely
Balázs Ágoston-400 m (59,46 s) 2.hely
Kelemen János-gerelyhajítás (42,95 m) 2.hely
Madarász Áron-3000 m (11:42,01) 2.helykét versenyszámban indult:
Takács Ákos 1500 m (4:28,41) 3.hely – új iskolacsúcs!
3000 m (9:23,77) 3.hely – új iskolacsúcs!
– kvalifikáció az országos döntőre
három versenyszámban indult:
Földes Levente – 100 m (11,9) 9.hely
– távolugrás (5,72 m) 3.hely
– gerelyhajítás (39,56 m) 3. hely
Mészáros Bence – 100 m (12,45 s) 3. hely
– 200 m (26,09 s) 3.hely
– 400 m (58,73 s) 1.hely-MEGYEI DIÁKOLIMPIAI BAJNOK!Gratulálunk!

***

Április 16-17-én Szovátán hegyi futóversenyen vett részt négy tanulónk. A népes mezőnyben Takács Ákos 2.,Madarász Áron 8.,Balázs Ágoston 9.,Balázs Kristóf pedig a 14. helyen végzett.Gratulálunk!

***

Heitz Kata Mezőtúron a Református középiskolák úszóversenyén szerepelt,ahol 28 iskola versenyzői közül 100 m gyorsúszásban és 100 m pillangóúszásban 3.,100 m vegyesen 4., 100m hátúszásban 5. és 100 m mellúszásban 6. helyen végzett. Összesítésben egy ponttal lemaradva a dobogóról az előkelő 4. helyet szerezte meg.Gratulálunk!
***

A Diákolimpia tájékozódási futás megyei döntőjén elért eredményeink:1. Bucsek Barnabás 11.C és Gillich Dóra 11.B3. Bacskai Máté 9.B
Megyei duathlon döntő:1. Takács Ákos 11.A
Floorball megyei bajnokcsapat tagja:Gál Máté 10.B

***

Balogh Boglárka 10.b osztályos tanulónk teremkerékpár országos bajnok lett! Gratulálunk!

***

Heitz Katalin 11.B osztályos tanulónk a Diákolimpia országos úszódöntőjében Miskolcon 100 m gyorsúszásban a 8.helyen végzett! Gratulálunk!
***
Tata város a hagyományoknak megfelelően 2016-ban is köszöntötte eredményes sportolóit.Iskolánkból Esztergályos Patrik,Takács Ákos és Váradi Cintia részesült elismerésben.

***

2015. 10-17-én Takács Ákos a VI. korcsoportos Diákolimpia duatlon döntőjét nagy fölénnyel nyerte Nagyatádon! Gratuálunk!

***

Takács Ákos a Megyei Diáksport Tanács díjátadó ünnepélyén kétszeres diákolimpiai bajnokként kitüntetésben részesült. Gratulálunk!
***

Református középiskolák XIII. nemzetközi atlétikai találkozója 2015.10.03. Debrecen

Összetett verseny: 2.hely

Lány csapatverseny: 1.hely

Fiú csapatverseny: 4.hely

Egyéni eredmények:
Balázs Ágoston        100 m                6. hely                                 400 m                5. hely 

Gottwald Bálint        magasugrás       6. hely

Schrenk Máté           súlylökés           3. hely

Iffiú Lóránt               súlylökés           4. hely

Takács Áron             1500 m              2. hely

Einhorn Tamás         magasugrás       6. hely

Kiss Petra                 400 m                4. hely

Kosztrub Zoé            800 m               6. hely

Retkes Anett             magasugrás       1. hely

Nagy Adrienn           magasugrás      4. hely                                  távolugrás        4. hely

Hunyadi Emőke        súlylökés         2. hely

Gyalogos Veronika   súlylökés         4. hely

Kiss Petra                  súlylökés         6. hely

Kovács Regina          100 m              3. hely

Fónyad Emese           100 m              5. hely

Hornyák Viktória      800 m              5. hely

Heitz Kata                 magasugrás     1. hely                                  távolugrás        6. hely

Somogyi Fanni          magasugrás     2. hely

Virizlai Vanda           súlylökés         4. hely

Fónyad Emese           súlylökés         5. hely

***Takács Ákos az Országúti Kerékpáros Diákolimpia Országos Döntőjében időfutamban és mezőnyversenyben egyaránt bajnoki címet szerzett!
Gratulálunk Ákos!

***MEGYEI ATLÉTIKAI DIÁKOLIMPIAI DÖNTŐ          Tata, 2015. április 27-28.
VI.kcs.HEITZ DÁNIEL 800 méteres síkfutás 2.hely
V.kcs. BALÁZS ÁGOSTON 400 méteres síkfutás 2.hely
FÖLDES LEVENTE  100 méteres síkfutás 4. hely                                távolugrás  3.hely                                gerelyhajítás 1. hely

***

KÉTTUSA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ
Kecskemét, 2015. április 21.

V.kcs. (fiú) 100 méter úszás, 1600 méter futás
TAKÁCS ÁKOS  18.helyezés

V.kcs. (leány) 100 méter úszás, 1600 méter futás
HEITZ KATALIN  9.helyezés

VI.kcs. (fiú) 100 méter úszás, 1600 méter futás
HEITZ DÁNIEL  2.helyezés

VI.kcs. (leány) 100 méter úszás, 1600 méter futás
NYAKAS ESZTER  9.helyezés

Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK ORSZÁGOS ÚSZÓVERSENYE

            Mezőtúr, 2015. április 17-18.

100 méteres gyorsúszás 2. helyezés
100 méteres hátúszás  3. helyezés
50 méteres pillangóúszás  3.helyezés
100 méteres gyorsúszás  4. helyezés
50 méteres pillangóúszás 5. helyezés
100 méteres gyorsúszás  1. helyezés
100 méteres hátúszás  1. helyezés
100 méteres vegyesúszás  1. helyezés
50 méteres pillangóúszás 1. helyezés
100 méteres gyorsúszás  2. helyezés
100 méteres hátúszás 2. helyezés
50 méteres pillangóúszás 2. helyezés

4x 50 méteres gyorsváltó  1. helyezés
Csapat tagjai: BARTA EGON, TAKÁCS ÁKOS, KISS BOTOND, HEITZ DÁNIEL

Összetett egyéniben:

HEITZ DÁNIEL 1. helyezés

KISS BOTOND 3. helyezés

HEITZ KATALIN 4. helyezés

Iskolai összetett csapatverseny:

4. hely TATAI REFORMÁTUS GIMNÁZIUM

 Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

COCA COLA CUP Megyei football Döntőn iskolánk csapata 1. helyen végzett, ezzel bejutott a regionális döntőbe. Gratulálunk!

***

Hegyifutó diákolimpia megyei döntő

TAKÀCS ÁKOS V.kcs.  2.hely   – ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT

MADARÀSZ ÁRON  IV.kcs.  7.hely

***

KÉTTUSA MEGYEI DIÁKOLIMPIAI DÖNTŐ
2015. március 26. Tata, Edzőtábor

V.kcs. lány (100 m úszás, 1600 m futás)
HEITZ KATALIN   1. HELY    –     ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
V.kcs. fiú (100 m úszás, 1600 m futás)
TAKÁCS ÁKOS   1. HELY   – ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
VI.kcs. lány (100 m úszás, 1600 m futás)
NYAKAS ESZTER  1. HELY   – ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
VI.kcs. fiú (100 m úszás, 1600 m futás)
HEITZ DÁNIEL  1. HELY   – ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT

 Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK ORSZÁGOS KÉZILABDA BAJNOKSÁGA
Mezőtúr, 2015. március 16.

TATAI REFORMÁTUS GIMNÁZIUM  7. helyezés
Csapat tagjai: SZABÓ ISTVÁN, DÉVAI ROLAND, KISS BOTOND, ETTER-DOMOSZLAY  TAMÁS,HEGEDÜS ÁDÁM, PRIEGL CSONGOR, KÖRMENDI MÁTÉ, NYÉKI TIBOR, GREBER KRISTÓF, PETŐ ATTILA PÉTER, MAJOR MILÁN, BÁNTÓ BALÁZS, VISZT MÁTÉ

***

ÚSZÁS DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ

2015.március 07. Győr

HEITZ KATALIN 10.B  100 méteresgyorsúszás  11.hely

KISS BOTOND12.B   100 méteres gyorsúszás  12.hely

HEITZ DÁNIEL 12.B  100 méteres hátúszás  2. hely

4×50 méteres gyorsváltó     11. hely

Váltó tagjai: KISS BOTOND 12.B; TAKÁCS ÁKOS 10.A;

                      BARTA EGON 10.B; HEITZ DÁNIEL 12.B

            Gratulálunk a szép eredményekhez!