2017/18:

Országos Diákolimpia:

Madarász Áron 12.b - országos duatlon diákolimpia döntő 16.hely

Szilágyi Attila 9.b - nemzetközi ifjúsági birkózóverseny 2.hely
Dibusz Domonkos 8.- országos sakk csapatdöntő 1.hely
Kiss Petra 11.b - diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely
Szabó Attila 9.b - diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely
Seres Petra 11.b - b - diákolimpia sportlövészet megyei döntő 2.hely

2016/17:

***

Diákolimpia tájfutásBacskai Máté – I. hely

***

Nemzetközi Sakkverseny (Budapest)

Dibusz Domonkos – 4. hely

***

 Olimpici serdülő párbajtőr verseny (Békéscsaba)

Bödecs Pálma – 5. hely, magyar rangsorban 2. hely

***

Rózsavölgyi Emléktorna (1500 m síkfutás)Takács Ákos – kategóriájában 1. helyEssősy Bánk – kategóriájában 2. helyBujáki Zsuzsanna – kategóriájában 3. hely

***

VIII. Krisztina lány labdarúgó emléktornaHeitz Kata, Nagy Adrienn, Teller Boglárka, Sárközi Panna, Oláh Anna,Fülöp Alexandra, Barta Viktória – ezüstéremFelkészítő tanár: Szurcsik Gyöngyvér

***

A március 18-19-én Debrecenben lebonyolított országos Diákolimpiai úszódöntőn Heitz Kata a VI. korcsoportban 100 m gyorsúszásban a 6., Horváth Orsolya a IV.korcsoportban 100 m hátúszásban 5.,100 m gyorsúszásban pedig 3. lett. 

Gratulálunk!

***

Karate Országos DiákolimpiánStraubinger Kitti (9.A) 1. helyezést ért el! Gratulálunk! 
***
Iskolánkat a megyei diákolimpia úszódöntőin a következő tanulók képviselték:
Heitz Kata 12.b
Takács Ákos 12.a
Horváth Orsolya 9.a
Sóti Richárd 9.a
Barta Viktória 9.b
Bankós Emese 9.b
Flaskár Fruzsina 9.b
Kántor Ádám 9.b
A versenyt 5 arany-és 2 ezüstéremmel zártuk.
Eredmények:
IV.kcs 100 m gyors: 1. Horváth Orsolya
           100 m hát: 1. Horváth Orsolya
           4X50 m gyorsváltó: 2. hely-
Barta Viktória, Flaskár Fruzsina, Bankós Emese, Horváth Orsolya
V.kcs. 100 m hát: 1. Sóti Richárd
VI.kcs 100 m gyors: 1. Heitz Kata
                                 2.Takács Ákos
           100 m hát: 1.Heitz Kata

Heitz Kata,Horváth Orsolya és Sóti Richárd biztos résztvevői a Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőnek.
Gratulálunk!
***

11.22-én az edzőtáborban került megrendezésre a IV. korcsoportos kistérségi úszódöntő, amelyen 5 tanulónk indult és valamennyien aranyérmet szereztek.

100 m gyorsúszás: 1. Horváth Orsolya 9.A
                             1. Kántor Ádám 9.B

100 m hátúszás: 1. Horváth Orsolya 9.A

100 m mellúszás: 1.Barta Viktória 9.A

4X100 m gyorsváltó: 1. Horváth Orsolya
                                   Barta Viktória
                                   Flaskár Fruzsina
                                   Bankós Emese

Gratulálunk!


Diákolimpia országos döntő úszás:

Horváth Orsolya 9.A : 100 m gyors 1.hely
                                 100 m hát    6.hely
Sóti Richárd 9.A: 100 m gyors 6.hely
                          4X50 m gyorsváltó 2.hely
Gratulálunk!

Karate:

Straubinger Kitti kvalifikálta magát az U16-U22 Európa Bajnokságra. Gratulálunk!
***

Takács Ákos 12.A osztályos tanulónk a Balassagyarmaton megrendezett duatlon országos diákolimpiai döntő és országos minősítő versenyen első helyen végzett.
Gratulálunk!
***

Megyei triatlon verseny – I. helyezés. Iskolánk csapatának tagjai:

 Kántor Ádám (9.B) úszás, Galambos Lajos (11.B) kerékpár,

Takács Ákos (12.A) futás (Felkészítőtanár: Szurcsik Gyöngyvér)

***

Kalocsa kupa tájfutó verseny – III. helyezés

Gillich Dóra (11.B)





2015/16:

Atlétika Megyei Diákolimpiai döntő eredményei:
egy versenyszámban indult:
Retkes Anett-magasugrás (140 cm) 3.hely
Balázs Ágoston-400 m (59,46 s) 2.hely
Kelemen János-gerelyhajítás (42,95 m) 2.hely
Madarász Áron-3000 m (11:42,01) 2.hely
két versenyszámban indult:
Takács Ákos 1500 m (4:28,41) 3.hely - új iskolacsúcs!
3000 m (9:23,77) 3.hely - új iskolacsúcs!
- kvalifikáció az országos döntőre
három versenyszámban indult:
Földes Levente - 100 m (11,9) 9.hely
- távolugrás (5,72 m) 3.hely
- gerelyhajítás (39,56 m) 3. hely
Mészáros Bence - 100 m (12,45 s) 3. hely
- 200 m (26,09 s) 3.hely
- 400 m (58,73 s) 1.hely-MEGYEI DIÁKOLIM-
PIAI BAJNOK!
Gratulálunk!
***
Április 16-17-én Szovátán hegyi futóversenyen vett részt négy tanulónk. A népes mezőnyben Takács Ákos 2.,Madarász Áron 8.,Balázs Ágoston 9.,Balázs Kristóf pedig a 14. helyen végzett.Gratulálunk!
***
Heitz Kata Mezőtúron a Református középiskolák úszóversenyén szerepelt,ahol 28 iskola versenyzői közül 100 m gyorsúszásban és 100 m pillangóúszásban 3.,100 m vegyesen 4., 100m hátúszásban 5. és 100 m mellúszásban 6. helyen végzett. Összesítésben egy ponttal lemaradva a dobogóról az előkelő 4. helyet szerezte meg.
Gratulálunk!
***
A Diákolimpia tájékozódási futás megyei döntőjén elért eredményeink:
1. Bucsek Barnabás 11.C és Gillich Dóra 11.B
3. Bacskai Máté 9.B

Megyei duathlon döntő:
1. Takács Ákos 11.A

Floorball megyei bajnokcsapat tagja:
Gál Máté 10.B

***

Balogh Boglárka 10.b osztályos tanulónk teremkerékpár országos bajnok lett! Gratulálunk!

***

Heitz Katalin 11.B osztályos tanulónk a Diákolimpia országos úszódöntőjében Miskolcon 100 m gyorsúszásban a 8.helyen végzett! Gratulálunk!


***
Tata város a hagyományoknak megfelelően 2016-ban is köszöntötte eredményes sportolóit.Iskolánkból Esztergályos Patrik,Takács Ákos és Váradi Cintia részesült elismerésben.
***
2015. 10-17-én Takács Ákos a VI. korcsoportos Diákolimpia duatlon döntőjét nagy fölénnyel nyerte Nagyatádon! Gratuálunk!

***
Takács Ákos a Megyei Diáksport Tanács díjátadó ünnepélyén kétszeres diákolimpiai bajnokként kitüntetésben részesült. Gratulálunk!

***
Református középiskolák XIII. nemzetközi atlétikai találkozója
2015.10.03. Debrecen
Összetett verseny: 2.hely
Lány csapatverseny: 1.hely
Fiú csapatverseny: 4.hely
Egyéni eredmények:

Balázs Ágoston        100 m                6. hely
                                 400 m                5. hely 
Gottwald Bálint        magasugrás       6. hely
Schrenk Máté           súlylökés           3. hely
Iffiú Lóránt               súlylökés           4. hely
Takács Áron             1500 m              2. hely
Einhorn Tamás         magasugrás       6. hely
Kiss Petra                 400 m                4. hely
Kosztrub Zoé            800 m               6. hely
Retkes Anett             magasugrás       1. hely
Nagy Adrienn           magasugrás      4. hely
                                  távolugrás        4. hely
Hunyadi Emőke        súlylökés         2. hely
Gyalogos Veronika   súlylökés         4. hely
Kiss Petra                  súlylökés         6. hely
Kovács Regina          100 m              3. hely
Fónyad Emese           100 m              5. hely
Hornyák Viktória      800 m              5. hely
Heitz Kata                 magasugrás     1. hely
                                  távolugrás        6. hely
Somogyi Fanni          magasugrás     2. hely
Virizlai Vanda           súlylökés         4. hely
Fónyad Emese           súlylökés         5. hely


***
Takács Ákos az Országúti Kerékpáros Diákolimpia Országos Döntőjében időfutamban és mezőnyversenyben egyaránt bajnoki címet szerzett!
Gratulálunk Ákos!
***
MEGYEI ATLÉTIKAI DIÁKOLIMPIAI DÖNTŐ
          Tata, 2015. április 27-28.

VI.kcs.
HEITZ DÁNIEL 800 méteres síkfutás 2.hely

V.kcs. 
BALÁZS ÁGOSTON 400 méteres síkfutás 2.hely
FÖLDES LEVENTE  100 méteres síkfutás 4. hely
                                távolugrás  3.hely
                                gerelyhajítás 1. hely

***

KÉTTUSA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ
Kecskemét, 2015. április 21.

V.kcs. (fiú) 100 méter úszás, 1600 méter futás
TAKÁCS ÁKOS  18.helyezés

V.kcs. (leány) 100 méter úszás, 1600 méter futás
HEITZ KATALIN  9.helyezés

VI.kcs. (fiú) 100 méter úszás, 1600 méter futás
HEITZ DÁNIEL  2.helyezés

VI.kcs. (leány) 100 méter úszás, 1600 méter futás
NYAKAS ESZTER  9.helyezés

Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK ORSZÁGOS ÚSZÓVERSENYE

            Mezőtúr, 2015. április 17-18.

100 méteres gyorsúszás 2. helyezés
100 méteres hátúszás  3. helyezés
50 méteres pillangóúszás  3.helyezés
100 méteres gyorsúszás  4. helyezés
50 méteres pillangóúszás 5. helyezés
100 méteres gyorsúszás  1. helyezés
100 méteres hátúszás  1. helyezés
100 méteres vegyesúszás  1. helyezés
50 méteres pillangóúszás 1. helyezés
100 méteres gyorsúszás  2. helyezés
100 méteres hátúszás 2. helyezés
50 méteres pillangóúszás 2. helyezés

4x 50 méteres gyorsváltó  1. helyezés
Csapat tagjai: BARTA EGON, TAKÁCS ÁKOS, KISS BOTOND, HEITZ DÁNIEL

Összetett egyéniben:

HEITZ DÁNIEL 1. helyezés

KISS BOTOND 3. helyezés

HEITZ KATALIN 4. helyezés

Iskolai összetett csapatverseny:

4. hely TATAI REFORMÁTUS GIMNÁZIUM

 Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

COCA COLA CUP Megyei football Döntőn iskolánk csapata 1. helyen végzett, ezzel bejutott a regionális döntőbe. Gratulálunk!

***

Hegyifutó diákolimpia megyei döntő

TAKÀCS ÁKOS V.kcs.  2.hely   - ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT

MADARÀSZ ÁRON  IV.kcs.  7.hely

***

KÉTTUSA MEGYEI DIÁKOLIMPIAI DÖNTŐ
2015. március 26. Tata, Edzőtábor

V.kcs. lány (100 m úszás, 1600 m futás)
HEITZ KATALIN   1. HELY    -     ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
V.kcs. fiú (100 m úszás, 1600 m futás)
TAKÁCS ÁKOS   1. HELY   - ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
VI.kcs. lány (100 m úszás, 1600 m futás)
NYAKAS ESZTER  1. HELY   - ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT
VI.kcs. fiú (100 m úszás, 1600 m futás)
HEITZ DÁNIEL  1. HELY   - ORSZÁGOS DÖNTŐBE JUTOTT

 Gratulálunk a szép eredményekhez!

***

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK ORSZÁGOS KÉZILABDA BAJNOKSÁGA
Mezőtúr, 2015. március 16.

TATAI REFORMÁTUS GIMNÁZIUM  7. helyezés
Csapat tagjai: SZABÓ ISTVÁN, DÉVAI ROLAND, KISS BOTOND, ETTER-DOMOSZLAY  TAMÁS,HEGEDÜS ÁDÁM, PRIEGL CSONGOR, KÖRMENDI MÁTÉ, NYÉKI TIBOR, GREBER KRISTÓF, PETŐ ATTILA PÉTER, MAJOR MILÁN, BÁNTÓ BALÁZS, VISZT MÁTÉ

***

ÚSZÁS DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ

2015.március 07. Győr

HEITZ KATALIN 10.B  100 méteresgyorsúszás  11.hely


KISS BOTOND12.B   100 méteres gyorsúszás  12.hely


HEITZ DÁNIEL 12.B  100 méteres hátúszás  2. hely

4x50 méteres gyorsváltó     11. hely

Váltó tagjai: KISS BOTOND 12.B; TAKÁCS ÁKOS 10.A;

                      BARTA EGON 10.B; HEITZ DÁNIEL 12.B


            Gratulálunka szép eredményekhez!



Tatai Református Gimnázium, 2890 Tata, Kossuth tér 11., Telefon: (+36 34) 586 576, Fax: (+36 34) 586 577, E-mail: refi@refi-tata.hu